Bieg 9: Bjerre, Madsen, Walasek, Jonsson 1:5 (23:31)
Bieg 10: Kolodziej, Jonsson, Ward, Rolnicki 3:3 (26:34)
Bieg 11: Madsen, Ward, Walasek, Mroczka 3:3 (29:37)
Bieg 12: Jonsson, Vaulik, Pieszczek, Koza 4:2 (33:39)
Bieg 13: Kołodziej, Walasek, Ward, Bjerre 3:3 (36:42)
Bieg 14: Walasek, Jonsson, Bjerre, Madsen 5:1 (41:43)
Bieg 15: Kołodziej, Pieszczek, Vaculik, Ward 2:4 (43:47)

18:40

FALUBAZ ZIELONA GÓRA 43:47 UNIA TARNÓW

18:37

Bieg 15.: Kołodziej, Pieszczek, Vaculik, Ward (2:4) (43:47)

Przez 2 okrążenia Pieszczek jechał przed parą gości, jednak na dystansie musiał uznać wyższość Janusza Kołodzieja. Goście wygrywają 4:2 i w całym meczu odnoszą bardzo ważne zwycięstwo 47:43.

18:36

Bieg 14.: Walasek, Jonsson, Bjerre, Madsen 5:1 (41:43)

Przebudzenie zielonogórzan!!! Kapitalna jazda zielonogórzan, którzy przegrali start, ale na dystansie wywiedli w pole tarnowskie Jaskółki! Wszystko rozstrzygnie się w ostatniej gonitwie!

18:26

Biegi nominowane:

Bieg 14.: Madsen, Jonsson, Bjerre, Walasek

Bieg 15.: Ward, Vaculik, Prostasiewicz, Kołodziej

W biegu 15. nominalnie wystawiony został kapitan, jednak po biegu 14. sztab szkoleniowy zadecyduje kto zmieni kontuzjowanego PePego.

18:20

Bieg 13.: Kołodziej, Walasek, Ward, Bjerre 3:3 (36:42)

Dobrze to wyglądało na pierwszym łuku, bo Ward z Walaskiem wyszli najlepiej ze startu. Jednak bardzo szeroko po orbicie odważnym atakiem parę Falubazu minął rewelacyjny dziś Janusz Kołodziej. Na trasie zawodnik Unii systematycznie powiększał przewagę. Kolejny remis, przybliżający gości do triumfu w dzisiejszym meczu.

18:19

Niedobre wiadomości z parku maszyn. Po biegu 8. na tor upadł Piotr Prostasiewicz. Lekarze podejrzewają u kapitana złamanie obojczyka...

18:18

U Protasiewicza najprawdopodobniej stwierdzono złamanie obojczyka.

18:15

Bieg 12.:Jonsson, Vaculik, Pieszczek, Koza 4:2 (33:39)

W końcu wygrana Falubazu! Andreas Jonsson na drugim okrążeniu skutecznie zaatakował przy krawężniku Martina Vaculika. Za plecami Słowaka przyjeżdża „Krycha” i mamy 4:2 dla Falubazu. Przewaga Unii to w tym momencie 6 punktów.

18:14

Bieg 11.: Madsen, Ward, Walasek, Mroczka 3:3 (29:37)

Tym razem dobrze ze startu wyszli zielonogórzanie, co jednak wystarczyło jedynie na remis, bowiem najlepszym refleksem popisał się Leon Madsen. W kolejnym wyścigu Krystian Pieszczek zastąpi Alexa Zgardzińskiego.

17:58

Bieg 10.: Kołodziej, Jonsson, Ward, Rolnicki 3:3 (26:34)

Wyścig bez historii. Ze startu wystrzelił Janusz Kołodziej, który ugrał prawdopodobnie maksimum z tego biegu dla tarnowian. Jonsson z Wardem daleko za plecami seniora Unii, bez szans na rywalizację.

17:54

Bieg 9.: Bjerre, Madsen, Walasek, Jonsson1:5 (23:31)

Niestety ponownie o kolejności decyduje start, który dziś jest atutem gości. Bjerre zdecydowanie odsadził resztę stawki. Walasek próbował początkowo walczyć z Madsenem, jednak Duńczyk spokojnie kontrolował swoją pozycję. Unia podwyższa prowadzenie do 8 punktów.

17:53

W wyścigu 9. jako ZZ pojedzie Andreas Jonsson.

17:45

Bieg 8.: Vaculik, Protasiewicz, Mroczka, Pieszczek2:4 (22:26)

Ze startu scenariusz jak w większości poprzednich biegów - zdecydowanie lepiej goście. Na trasie Protasiewicz atakiem przy krawężniku minął jednak Mroczkę, ale nie zdołał już wyprzedzić Vaculika. Przez moment junior Falubazu zbliżył się do Artura Mroczki, jednak już bez większych szans na skuteczną Walkę. Goście powiększają przewagę.

17:39

Bieg 7.:Protasiewicz, Kołodziej, Koza, Walasek 3:3 (20:22)

Fatalny start Falubazu! Koza z Kołodziejem przez 2 okrążenia wieźli za plecami Pepego i Walasa, jednak kapitan znowu pokazuje klasę i mija dwójkę tarnowskich Jaskółek, ratując remis Falubazowi. Bohaterem drugiego planu Ernest Koza, który przywozi bardzo ważny punkt przed Grzegorzem Walaskiem, który notuje z kolei drugą „śliwkę”.

17:33

2 minuty przerwy dla kapitana, który w 7. biegu pojedzie jako ZZ za Jarka Hampela.

17:30

Bieg 6.:Protasiewicz, Madsen, Bjerre, Zgardziński 3:3 (17:19)

Tym razem spod taśmy lepiej zielonogórzanie, którzy przez niecałe 2 okrążenia wieźli prowadzenie 4:2. Niestety Alex Zgardziński nie wytrzymał naporu Kennetha Bjerre, który ratuje remis gościom. Ponownie efektowna wygrana Protasiewicza, który zdecydowanie ciągnie wynik naszej drużyny.

17:24

Bieg 5.: Mroczka, Jonsson, Vaculik, Ward2:4 (14:16)

Atomowy start tarnowskich Jaskółek, które przez 2 okrążenia wiozły za swoimi plecami parę Falubazu. Na 3. okrążeniu Jonsson minął Vaculika, zaś Wardowi zabrakło czasu, by minąć Vaculika. Świetna dyspozycja dnia Artura Mroczki.

17:15

Bieg 4.:Protasiewicz, Kołodziej, Pieszczek, Rolnicki 4:2 (12:12)

Kolejna dobra reakcja Falubazu! Krystian Pieszczek i Piotrek Prostasiewicz wyraźnie zostawili na starcie Janusza Kołodzieja, ale doświadczony senior Unii poradził sobie na dystansie z Krychą. Na uwagę zwraca za to ogromna przewaga kapitana nad resztą stawki. Na przerwę zjeżdżamy z remisem 12:12.

17:11

Bieg 3.: Bjerre, Ward, Madsen, Jonsson2:4 (8:10)

Ze startu dobrze zielonogórzanie, ale na wyjściu z pierwszego łuku na czoło stawki wysforował się Kenneth Bjerre. W pogoń za Duńczykiem rzucił się Darcy Ward. Walkę z Jonssonem wygrał natomiast Leon Madsen i mamy kolejne zwycięstwo gości. Unia jest dobrze spasowana z dzisiejszym torem.

17:08

Bieg 2.:Zgardziński, Pieszczek, Koza, Rolnicki 5:1 (6:6)

Błyskawiczna riposta Falubazu! Najlepiej ze startu Ernest Koza, ale już na prostej przeciwległej juniora Unii minął po zewnętrznej Alex Zgardziński, a przy krawężniku Krystian Pieszczek. 5:1 dla Falubazu i remis 6:6!

17:04

Bieg 1.: Vaculik, Mroczka, Ward, Walasek 1:5

Niespodziewanie 5:1 dla gości. Atomowy start Artura Mroczki i Martina Vaculika. Przez 2 okrążenia z tarnowianami w kontakcie był Darcy Ward, daleko z tyłu Grzegorz Walasek. Mocne rozpoczęcie Unii.

17:02

Wyścig zostaje przerwany z powodu nierównego startu. Za chwilę powtórka w 4-osobowej obsadzie. Ostrzeżenie dla Artura Mroczki za utrudnianie procedury startowej.

17:01

W pierwszym biegu jako ZZ pojedzie Darcy Ward.

16:57

Kończymy prezentację. Sekundy dzielą nas od inauguracyjnej gonitwy dzisiejszych zawodów.

16:51

Zaczynamy prezentację #KSFUniaT #FalubazLive

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Falubaz Zielona Góra (@falubazzg)

16:38

Obie drużyny już po próbie toru. Za 5 minut uroczysta prezentacja zawodników, a za 20 pierwszy bieg.

16:33

Andreas Jonsson i Alex Zgardziński to para Falubazu, która dziś weźmie udział w próbie toru #FalubazLive #KSFUniaT

16:30

Kenneth Bjerre i Artur Mroczka na próbie toru ze strony Unii Tarnów #KSFUniaT #FalubazLive

16:26

Już tylko kilkadziesiąt sekund dzieli nas od próby toru. Testowe kółka przy W69 ze strony tarnowskich Jaskółek kręcić będą Artur Mroczka i Kenneth Bjerre. Falubaz na torze reprezentować będą Alex Zgardziński i Andreas Jonsson.

16:03

W Zielonej Górze zameldowała się już ponad dziesięcioosobowa grupa kibiców Unii Tarnów.

16:01

Tylko zwycięstwo, Falubaz tylko zwycięstwo! #KSFUniaT #FalubazLive

15:59

Falubaz na torze #FalubazLive #KSFUniaT

15:57

Kapitan sprawdza co przygotował dziś zielonogórski toromistrz #KSFUniaT #FalubazLive

15:54

Zawodnicy Unii Tarnów sprawdzają pola startowe #FalubazLive #KSFUniaT

15:51

Unia Tarnów na obchodzie toru #KSFUniaT #FalubazLive

15:45

Bramy stadionu otwarte. Trybuny powoli zapełniają się kibicami. Zapraszamy zwłaszcza do Strefy Falubaziaka.

15:38

Stoisko firmy Pentel już działa. Zachęcamy do tworzenia własnych Falubazowych eko toreb #KSFUniaT #FalubazLive

15:38

Na Falubaziaków uzdolnionych plastycznie czekają już farby i arkusze papieru #FalubazLive #KSFUniaT

14:59

Ruch także po stronie zielonogórskiej #FalubazLive #KSFUniaT

14:58

Goście już w parku maszyn #KSFUniaT #FalubazLive

14:46

W Diedenbergen trwa mecz niemieckiej Bundesligi. Po trzech biegach miejscowa drużyna wygrywa z Wolfslake Falubaz 11:7

14:28

Dziś zbieramy na Falubazową Wyprawkę. Dziękujemy za każdą złotówkę #FalubazLive #KSFUniaT #FalubazPomaga

14:12

3 godziny do meczu. Jest słońce, jest ciepło. Zapraszamy na stadion #KSFUniaT #FalubazLive

13:58

Wczoraj Malilla, dzisiaj Zielona Góra. Motocykle Andreasa Jonsona są szykowane na dzisiejszy mecz #KSFUniaT #FalubazLive

13:57

Pierwsi żużlowcy z Tarnowa już w Zielonej Górze #FalubazLive #KSFUniaT

13:37

Przed chwilą otrzymaliśmy informację od Jarka Hampela. Niestety nie będzie go dzisiaj na meczu. Jarek przekazał nam, że odczuwa ból nogi po kolejnych zajęciach rehabilitacyjnych i zdecydował się pozostać w domu. Prosił, abyśmy w jego imieniu przeprosili kibiców za nieobecność.

12:27

Andreas Jonsson już na stadionie #FalubazLive #KSFUniaT

12:25

Pierwsze busy już w parku maszyn #KSFUniaT #FalubazLive

12:08

Jedna zmiana w składzie Unii Tarnów. Z numerem siódmym pojedzie dziś Patryk Rolnicki